top of page

Elif Yüce

Uzman Psikolog

Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra, Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Bournemouth Üniversitesi’nde Sağlık Psikolojisi alanında yüksek lisansını yapmaktadır.

 

Stajlarını Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, NP İstanbul Beyin Hastanesi ve Prof. Dr. Sedat Özkan Humanite Psikiyatri Tıp Merkezinde tamamladıktan sonra Açık Mavi Çözüm Merkezinde test merkezi süpervizörü ve danışman olarak çalışmıştır. Braintab Psikolojik Danışmanlık, Nörobilim ve Zihin Doğası Araştırma Merkezi’nde klinik psikolog olarak çalışmıştır.

 

Öğrenme Güçlükleri, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi, Hafıza Terapisi, Duygusal Zekâ (EQ) Terapisi, Zekâ (IQ) Terapisi ve Modern Bilişsel Davranışçı Terapi alanlarında uzmanlaşmıştır. 2018 yılında amazon.com'da yayımlanan ‘’Miraculous Games: Scientific & Research Based Games for Increasing IQ, EQ, Brain & Psychological Development’' isimli kitabının yazarlarındandır.

 

Mart 2020 yılında Dr. Selenga Gürman’ın öncülüğünde Sadece Alkışlamak Yetmez” projesi kapsamında online psikolojik destek almak isteyen sağlık çalışanlarımıza gönüllü psikolog olarak hizmet vermiştir. 2012 yılından itibaren LÖSEV derneğinde gönüllü psikolog olarak görev yapmaktadır.

 

Freud-Lacan Psikanaliz Derneği'nde Psikanalize Giriş Seminerleri eğitimini tamamlamıştır. Avrupa akrediteli EMDR terapisi ve Gottman Çift terapisi uygulayıcısıdır. 2017 yılında Avrupa Davranışsal, Bilişsel Terapi Derneği (EABCT) ve Bilişsel Terapi Akademisi ACT'de Bilişsel Davranışçı Terapi” sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

 

Londrada hizmet veren ''Terapi Londra''  kliniğinde yüz yüze ve online aktif olarak danışanlarla çalışmakta ve psikoterapilerini sürdürmektedir.

 

Çalışma Alanları:

-      Bilişsel Davranışçı Terapi

-      EMDR

-      Gottman Çift terapisi

-      Hafıza Terapisi

-      WISC-IV Test Uygulayıcısı

-      Oyun Terapisi

-      Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Terapisi


LinkedIn:

www.linkedin.com/in/elif-yuce

Elif Yüce
bottom of page