top of page

Döne Şahin

Özel Eğitim Öğretmeni

Merhabalar,

Ben Döne Şahin,

Ankara, Gazi Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği (1999) mezunuyum. Üniversiteden Applied Behavior Analyst (ABA) olarak lisansımı tamamladım. 1999-2008 arası farklı özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde Öğretmen, Eğitim Danışmanlığı, Eğitim Koordinatörlüğü ve Müdürlük görevlerini icra ettikten sonra 2008 yılında Ankara’da kendi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimi açtım. 2012 yılında Gazi Üniversitesi’nde farklı öğretmenlik bölümlerine Özel Eğitim dersi verdim.


Bu sürede her ne kadar görev tanımlarım değişse de uygulama kısmında hep aktif olarak yer aldım. Yoğunlukta Otizm, mental motor reterdasyon, cerebral palsy, gelişim geriliği, hiperaktivite, artikülasyon, kekemelik, gecikmiş konuşma, down sendromu ve diğer bir çok sendromlu çocuklarla bireyselleştirilmiş eğitim programları hazırlayarak bu doğrultuda aktif çalıştım. Ayıca; Erken çocukluk döneminde Görme kapasitesi normalin altında olan (Az Gören) çocuklarla ve Erken Çocukluk döneminde İşitme kayıplı çocuklarla da çalıştım.


2019 yılında da Londra’ya taşındım. Burada da yüz yüze ve online ders vermeye devam etmekteyim. Yoğunlukta erken çocukluk dönemi risk grubunda bulunan çocuklarla çalışıyorum. Ayrıca davranış problemli çocuklara davranış sağaltım programları hazırlayarak Uygulamalı Aile Eğitimleri düzenlemekteyim.


Katıldığım Eğitim ve Sertifika Programları:

  • Doğal Dil Öğretimi

  • Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı

  • Milieu Teaching yüksek lisans dersi

  • Avrupa Birliği Erasmus Projesi ile Almanya, İtalya ve İspanya da çalışmalarda bulundum. “Öğretmenler ve Özel Eğitim Alanında Çalışanlar için Müfredat Tasarım”

  • DIR Floortime (201) süpervizyon aşamasındayım.


Döne Şahin
bottom of page