top of page

Ecem Öztuna Sarı

Uzman Psikolog

Ecem Öztuna Sarı, lisans eğitimini burslu olarak Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümünde, bir senesi Erasmus programı ile Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunan University of Social Sciences and Humanities üniversitesinde olmak üzere 2012 senesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimi esnasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve özel bir eğitim danışmanlık merkezi bünyesinde staj görmüş ve Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesinde gönüllü ablalık yapmıştır.


Lisans eğitimi sonrası yarı zamanlı olarak özel anaokullarında ebeveynlere danışmanlık vermiş ve çocukların gelişim süreçlerini takip etmiştir. 2012 yılında, İstanbul Üniversitesi bünyesinde açılan Pedagojik Formasyon programını da bitirdikten sonra iki senelik çalışma hayatının ardından İngiltere’nin Canterbury şehrinde University of Kent bünyesinde Gelişim Psikolojisi (Developmental Psychology, MSc) üzerine yüksek lisans eğitimini 2015 senesinde tamamlamıştır. Yüksek lisans öğrenimi bittikten sonra İzmir’de özel bir çocuk-genç psikiyatri kliniğinde çalışmalarını sürdürmüştür. 2017 senesi itibariyle kurucu ortağı olduğu İstanbul DO Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde çocuk ve gençlerle çalışmaya devam etmiştir. İngiltere’ye taşındığı 2021 senesinden itibaren çalışmalarını online olarak sürdürmeye başlamıştır. 

Çalışma alanları arasında, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlükleri, kaygı-korku problemleri, özgüven problemleri, bağlanma problemleri gibi çocukluk ve gençlik döneminde görülebilecek birçok alan mevcuttur. Ayrıca, hamilelik süreci ve sonrasında da ebeveyn-bebek ilişkileri, güvenli bağlanma süreçleri üzerine çalışmaktadır. Ek olarak, Psikoloji İstanbul ve Culture Reframed işbirliğinde gerçekleşen 9-12 yaş Çocuklarla Sağlıklı Cinsellik Eğitici Eğitimini tamamlayarak Culture Reframed Kültür Elçisi olarak aileleri bu konuda ve diğer bütün ebeveynlik konularında online platformlarda ve yüz yüze verdiği seminerlerle desteklemektedir.

 

Uyguladığı teknikler arasında Theraplay Oyun Terapisi, Bağ Odaklı Aile Terapisi, EMDR, Bilişsel Davranışçı Terapi; uyguladığı testler arasında Moxo Dikkat Testi, WISC-R, WISC-4, MMPI, GISD-B, CAT, AGTE, Stroop Test, Bender Gestalt, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi; bir grup çalışması olarak Attentioner-Dikkatimi Topluyorum programı; bilgisayar destekli kognitif terapi olarak Rehacom ve Neurofeedback bulunmaktadır.
Ecem Öztuna Sarı
bottom of page