top of page

Gamze Kartal Tellihan

Uzman Psikolog ve Çift Terapisti

2008 yılında İstanbul Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra 2011 yılında master eğitimimi tamamlayarak uzman psikolog unvanımı aldım. Mezuniyet sonrası gelişimsel bozukluğu olan çocukların ailelerinin klinik takibini yürüttüğüm bir rehabilitasyon merkezinde çalışma hayatıma başladım. 2 yıl sonra Medicana International Hospital bünyesinde uzman psikolog olarak çalışmaya başladım. Bu süreç içerisinde özel psikoloji kliniklerinde de psikoterapi hizmeti vermeye devam ettim. 16 yıllık meslek hayatım içerisinde yetişkin bireylerle depresyon, anksiyete, uyum bozuklukları, kişilik bozuklukları, travma, kayıp/yas süreçleri, evlilik içi iletişim, sağlıklı boşanma süreçlerinin yürütülmesi, vajinismus, obsesif kompulsif bozukluk, iş hayatında stres yönetimi, yeme bozuklukları, bağımlılık gibi birçok alanda terapotik çalışmalar yaptım.


Lisans eğitimim sırasında CBT, Imago çift terapisi, vajinismus, psikolojik test teknikleri, kısa süreli çözüm odaklı terapi, kayıp yas terapisi, sanat terapisi, relaksasyon teknikleri eğitimlerimi tamamladım. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Surp Pirgic Ermeni Vakfı Hastanesi, Bezm-I Alem Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Balıklı Rum Hastanesi Psikiyatri Servislerinde mesleki stajlarımı tamamladım.

Soroptimist Kadınlar Derneği ile şiddet mağduru ve maddi imkansızlık içerisinde olan kadınlara yönelik seminer ve eğitim çalışmaları düzenledim. Bunun yanında birçok dernek ile gönüllülük esasına dayalı çalışmalarım oldu.


Klinik çalışmalarımın yanı sıra 7 yıldır Perfetti Van Melle şirketi ile kurum psikologu olarak çalışmaktayım. Kurum içi eğitim, seminer çalışmalarının yanı sıra çalışanların ihtiyaçları doğrultusunda psikoterapi seanslarını düzenlemekteyim.


Psikoloji benim için sonu olmayan bir öğrenme süreci oldu. Şu günlerde yeni bir alan üzerinde uzmanlaşmak üzere Sussex Üniversitesi Pazarlama ve Tüketici Psikolojisi alanında ikinci kez master yapmaktayım. Şu an Brighton'da yaşamaktayım, evli ve bir çocuk annesiyim. British Psychological Society üyesi bir psikolog olarak İngiltere'de psikoterapi hizmeti vermeye devam etmekteyim.

Gamze Kartal Tellihan
bottom of page