top of page

Helin Onuk Osmanoglu

Psikolog

Merhaba, ben Psikolog Helin ONUK Osmanoğlu. İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunuyum. Lisans eğitimim boyunca birçok kurumda gönüllü staj yaptım. Ayrıca uzmanlar tarafından sunulan çeşitli eğitimlere katılarak kendimi geliştirdim. Resmi staj dönemlerimde Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde staj yapma fırsatı buldum ve burada birçok vaka ile çalışma deneyimi elde ettim.

İstanbul'un bilim, kültür ve sanat imkanlarından sonuna kadar faydalandım. Birçok insanla tanıştım ve sosyal projelerde derneklerle çalıştım. Hem mesleki hem de meslek dışı alanda birçok panele, seminere ve eğitime katıldım. Dershanede, kreşlerde, rehabilitasyon merkezinde ve hastanelerde stajlar yaptım. İstanbul'da geçen yoğun 4 yılın ardından Neo Okulları'nda psikolog olarak çalışmaya başladım. Bu süre boyunca hem ilkokul hem de ortaokul öğrencileriyle çalıştım ve kendimi sürekli geliştirmek için eğitimlere devam ettim. Aldığım farklı eğitimleri psikolojiyle birleştirerek terapi yöntemlerimi geliştirdim. Çocuk yogası, mindfulness, oyun terapisi, masal terapisi, çocuklarla bilişsel-davranışçı terapi, çocuk resim analizi ve çizim testleri, uyum ve davranış bozukluklarına müdahale ve çocuklarla görüşme teknikleri gibi birçok eğitimi alarak çocuklar için özel terapiler uygulamaya başladım. Neo Okulları'nda 4 yıl boyunca çocuklarla çalıştım.

   Daha sonra Londra'ya gelerek psikologluk kariyerime burada devam ettim. Londra'da Psikolog Londra Terapi Platformu'nda çalışmaya başladım. Burada hem yetişkinlerle hem de çocuklarla çalıştım ve birçok terapi modelini uygulayarak başarılı sonuçlar elde ettim. 8 yıldır uzman olarak psikologluk yapmaktayım. Online ve yüzyüze olarak çocuklar, ergenler ve yetişkinlerle çalışıyorum. Ayrıca Neo Koleji'nde öğrencilerle uzun süre çalıştım ve kurumsal hayatta iş yaşantısıyla ilgili kendini keşfetme ve farkındalık artırma konularında destek sağladım.
Helin Onuk Osmanoglu
bottom of page